Na úvod Svetového pohára 32. miesto 1,8 s za bodovanou tridsiatkou

Tak to už prepuklo naplno. V prvých pretekoch nového ročníka Svetového pohára - behu na 15 km voľnou technikou vo švédskom Gällivare som skončil tridsiaty druhý. Uvedomujem si, že to nie je žiadny super výsledok, ale som spokojný. Myslím, že svoj výkon môžem hodnotiť pozitívne. Išlo sa mi oveľa lepšie ako pred týždňom na pretekoch FIS v Muoniu. Trať tu bola náročnejšia, členitejšia, to mi vyhovovalo. Boli to mimoriadne vyrovnané preteky. Všetkých tridsať bodujúcich sa zmestilo do jedinej minúty, ja som za víťazným Marcusom Hellnerom zo Švajčiarska zaostal o jednu minútu, jednu celú a jednu desatinu sekundy. Minútový odstup od víťaza naozaj nie je veľký. Na poslednú bodovanú priečku mi chýbalo 1,8 sekundy. Teší ma, že som dokázal v závere gradovať tempo. Škoda, že trať nebola ešte o niekoľko sto metrov dlhšia, možno by to vyšlo, pretože od prvého medzičasu som sa neustále posúval dopredu. Vzhľadom na to, že začiatok sezóny mávam vždy trochu pomalší, je to výsledok, od ktorého sa môžem odraziť vyššie. Ak by som to mal k niečomu prirovnať, tak asi k motoru auta, ktorý sa potrebuje zohriať, aby mohol naplno pracovať. No a dnes som to zohrial naozaj veľmi dobre.

Musím ešte pochváliť servismanov. Mal som skutočne výborne pripravené lyže. Na trati som sa stretol s víťazom Hellnerom aj Nemcom Jensom Filbrichom, ktorý skončil desiaty, išli nám rovnako.

Najbližšie preteky vo fínskom Kuusame vynechám a pôjdem sa pripravovať na skejtovú tridsiatku s hromadným štartom, ktorá je na programe začiatkom decembra vo francúzskom La Clusaz. V nedeľu ideme v Gällivare ešte štafetu.

Martin [ 24.11.2008 ]