V Taliansku nám sparingov robia kamzíky

Ešte pred sezónou, keď som dával dokopy svoj program súťaží, som sa rozhodol, že preteky Svetového pohára v Kuusame posledný novembrový víkend vynechám. Namiesto toho som si naplánoval výškovú prípravu pred tridsiatkou, ktorá sa pobeží voľným spôsobom na Mikuláša 6. decembra vo francúzskom La Clusaz. Vo štvrtok 27. novembra sme sa celý slovenský tím presunuli zo Slovenska na vysokohorské sústredenie do talianskeho strediska Valsavarenche. Je to severozápadne od Turína neďaleko mestečka Aosta v nadmorskej výške okolo 1800 m.

Našli sme tu výborné podmienky. Je tu takmer meter snehu a skoro každý deň tu padá ďalší. Denne tu upravujú veľmi náročný šesťkilometrový okruh, na ktorom sa dá veľmi kvalitne trénovať.

Raritou sú tu horské kamzíky, ktoré vôbec nie sú plaché ako u nás v Tatrách. Každý deň sa s nimi stretávame na tréningoch. Behajú nám po bežeckých tratiach. Smejeme sa, že nám robia sparingpartnerov. Máme tak dobré spestrenie počas náročných tréningov.

Vo štvrtok sa presúvame už do La Cluzas, dejiska ďalších pretekov Svetového pohára, ktoré je odtiaľto vzdialené len 150 km. Tridsať kilometrov voľnou technikou s hromadným štartom v sobotu bude poriadna zaberačka.

Martin [ 1.12.2008 ]