Decembrová smola stále na mojich pätách

Tak som raz opäť decembrové preteky na 30 km nedokončil. Je to moje decembrové prekliatie, ktoré ma drží už niekoľko rokov. Za posledných päť sezón som štyrikrát v tomto období preteky nedokončil, raz som obsadil 43. miesto.

Minulý týždeň som sa so svojimi reprezentačnými kolegami pripravoval v talianskom vysokohorskom stredisku Valsavarenche v nadmorskej výške okolo 2000 m. Vo štvrtok sme sa presunuli do francúzskeho La Clusaz. Keď som si pozrel okruh, na ktorom sa potom v sobotu pretekalo, bol som spokojný. Bolo to členité, kopcovité, skrátka to, čo mi vyhovuje. Veril som že smolu zo svojich piat konečne odlepím. Nepodarilo sa.

Od začiatku pretekov sa mi zle dýchalo a vôbec ma neposlúchali nohy. Stále som sa pohyboval v zadnej časti toho vedúceho balíka pretekárov, ale cítil som, že nie som vo svojej koži. Už po pätnástom kilometri som jednoducho nevládal držať kontakt s čelom pretekov, na dvadsiatom druhom kilometri som vedel, že je koniec. Nešlo to... Počas celých pretekov husto snežilo. Bolo to náročné, ale všetci sme boli na tom rovnako. Na lyže sa nemôžem vyhovárať. Neboli síce výborné, ale ani zlé, taký dobrý priemer.

Nič sa nedá robiť, decembrové prekliatie som neprerušil. Ideme však ďalej, vrchol sezóny je ešte len predo mnou. V sobotu chcem štartovať v Davose na klasickej pätnástke.

Martin [ 8.12.2008 ]