Už o tri týždne to vypukne

Presne tri týždne pred začiatkom novej sezóny Svetového pohára v behu na lyžiach odchádzam na sever Európy. V stredisku Bruksvallarna v strednom Švédsku neďaleko švédsko-nórskych hraníc absolvujem záverečnú časť prípravy pred úvodnými pretekmi, ktoré sa potom 21. novembra uskutočnia v nórskom Beitostölene. Do Beitostölenu sa z Bruksvallarny presuniem už 12. novembra a ešte pred začiatkom Svetového pohára si tam vyskúšam svoje sily a schopnosti a aj otestujem súperov vo FIS-ových pretekoch.

Mám za sebou inovovanú letnú prípravu. Už na konci predchádzajúcej sezóny sme sa spolu s trénerom Petrom Bartoňom dohodli, že každý mesiac pôjdem na pár dní na sneh. A tak mám za posledných päť mesiacov za sebou štyri pobyty v rakúskom Ramsau, kde som lyžoval na ľadovci Dachstein, a jedno sústredenie vo švédskom Torsby, kde majú skvelý umelo chladený snehový tunel. Zo záverečného pobytu na snehu na Dachsteine som sa vrátil len pred pár dňami. Prvé štyri dni sme pre silný vietor a husté sneženie mohli trénovať iba v nižších polohách, potom sa počasie umúdrilo a my sme lyžovali na perfektne pripravených tratiach v takmer trojtisícovej nadmorskej výške na prachovom snehu. Bolo to výborné. Verím, že rovnako dobrá bude aj záverečná fáza mojej prípravy vo Švédsku.

Som veľmi rád, že celú prípravu na sezónu, ktorej mimoriadnu dôležitosť zvýrazňujú zimné olympijské hry vo februári v kanadskom Vancouveri, som zvládol bez choroby i zranenia. Teraz už sa to celé môže začať. Do Vianoc absolvujem okrem pretekov v Beitostölene aj ďalšie vo fínskom Kuusame, vo švajčiarskom Davose a nakoniec pôjdeme do Rogly v Slovinsku. No a potom už príde Ježiško ...

O všetkom dôležitom budem písať na tejto stránke. Tak mi držte palce.

Martin [ 29.10.2009 ]