V sobotu mám prvý štart v sezóne, teším sa na pretekový adrenalín

V stredu som si dal darček k meninám :) - ukončil som záverečné sústredenie pred začiatkom sezóny, ktorá bude výnimočná, veď bude olympijskou. V Bruksvallarne v strednom Švédsku som absolvoval tri štvordňové mikrocykly. Najťažší bol ten posledný a to ma už v sobotu čaká prvý ostrý štart na pätnástke voľnou technikou.

Vo štvrtok sa spolu so svojimi kolegami z reprezentácie presúvame trochu na juh do nórskeho Beitostölenu, kde sú v závere týždňa FIS-ové preteky. Tie budú v podstate takisto súčasťou prípravy. Veď idem do nich naozaj z plného tréningu, bez ladenia formy. Teším sa však na ten pretekový adrenalín, ktorý mi tento šport ponúka. Priznám sa, že po viac ako siedmich mesiacoch mi to už poriadne chýba.

Záverečné dni v Bruksvallarne boli mrazivé, teplota sa pohybovala od - 5 do - 13 stupňov. Ale zvykli sme si. Celkovo som s prípravou na sezónu veľmi spokojný, keďže som všetko zvládol podľa predstáv. Trochu som listoval vo svojom tréningovom denníku. Len pre zaujímavosť - na lyžiach na snehu som v lete a na jeseň nabehal okolo 1500 kilometrov, ďalšie kilometre som absolvoval na kolieskach a v krosových behoch. Myslím, že je to dobrý základ pred sezónou.

Preteky v Beitostölene budú mimoriadne kvalitné. Chystá sa tam kompletná nórska špička a to je samé o sebe zárukou výnimočnej úrovne. Počul som, že limit na FIS-ových pretekoch v Beitostollene je 130 štartujúcich, ale už momentálne je vraj o 20 prihlásených viac.

Tak držte palce, čoskoro sa opäť ozvem.

Martin [ 12.11.2009 ]