Polovičná spokojnosť so štartom do sezóny

Tak už to mám za sebou. Kolotoč pretekov Svetového pohára sa rozkrútil počas víkendu v nórskom Beitostölene. V sobotu v úvodných pretekoch na 15 km voľnou technikou som skončil päťdesiaty piaty. Začiatky sezóny nemávam nijako bombastické, ale chcel som sa dostať aspoň do bodovanej tridsiatky. Priznávam, preteky som nezvládol technicky. Trať bola zľadovatená, nemohol som na nej vyžiť svoju najsilnejšiu stránku - silu nôh. Lyže boli veľmi dobre pripravene.

V nedeľu som si náladu i reputáciu trochu vylepšil. Rozbiehal som našu štafetu a dokázal som držať krok s najlepšími. Podarilo sa mi presne to, čo som chcel - doviezť štafetu na popredných priečkach a s čo najmenšou stratou. Ivanovi Bátorymu som odovzdával na siedmej pozícii, za najlepšími som zaostal o desať sekúnd. Išlo sa mi dobre. Rovnako ako v sobotu som mal výborne pripravené lyže, za čo patrí poďakovanie technikom.

Skončili sme celkovo na 17. mieste a na 12. mieste v hodnotení národov, a splnili sme nominačné kritériá Slovenského olympijského výboru pre štart štafety na olympiáde vo Vancouveri. Teraz už bude záležať len na funkcionároch, či nás do nej nominujú alebo nie.

V pondelok sme sa presunuli do fínskeho Kuusama, kde sú v závere týždňa ďalšie preteky Svetového pohára. Tentoraz je na programe klasická technika. V nedeľu sa mi v nej darilo. Verím, že ak som udržal najlepších v štafete, dokážem to aj v individuálnom štarte.

Držte mi palce!

Martin [ 25.11.2009 ]