Vynechávam aj Val di Fiemme

Najbližší svetový pohár absolvujem až 21. januára v nemeckom Oberstdorfe (15 km klasicky +15 km voľne). Preteky v "kráľovskom" skiatlone sa uskutočnia na tratiach, na ktorých sa konali minuloročné majstrovstvá sveta. Pôvodne som tieto preteky vôbec nemal v pláne, ale priedušky a nádcha po viróze na prelome rokov ma držali nezvyčajne dlho a taktiež som dosť zle reagoval na tréningovú záťaž po ochorení. To nakoniec rozhodlo o tom, že v talianskom Val di Fiemme najbližší víkend na 30 km voľným spôsobom ešte štartovať nebudem a vymenil som to za Nemecko. Ešte plánujem svetový pohár 4. februára vo švajčiarskom Davose, kde sú na programe preteky na 15 km klasicky. Do začiatku olympiády v Turíne teda absolvuje ešte dva sveťáky, čo by malo stačiť na to, aby som sa dostal do správnej pretekárskej pohody.

 

Momentálne sa pripravujem na Štrbskom Plese, kde sú podmienky také dobré ako nikdy predtým. Na jeseň začala spravovať bežecký areál spoločnosť 1. Tatranská a dve tretiny päťkilometrového okruhu rozšírili na osemmetrovú šírku. Problémy, ktoré boli spojené s úzkou traťou, sú tým vyriešené. Zároveň mesto Vysoké Tatry prispieva na údržbu tratí, tie sú teda upravované každý deň, čo je veľmi dobré. Musím povedať - a hovorím to veľmi rád, že konečne sú tu dobré podmienky na kvalitnú prípravu. Na svete je už aj prísľub, že zvyšok bežeckej trate dokončia budúci rok.

Začiatok tréningov po chorobe bol pre mňa veľmi ťažký, ale momentálne vyzerám zo dňa na deň lepšie a zvládam čím ďalej väčšie tréningové zaťaženie. Preto verím že v Oberstdorfe sa predstavím v dobrom svetle. Držte mi palce!

Martin