Ukončili sme prípravu na ZOH, pred Pragelatom ešte Davos

Dva dni po pretekoch Svetového pohára v nemeckom Oberstdorfe sme sa presunuli na záverečné vysokohorské sústredenie pred zimnými olympijskými hrami do talianskeho strediska Seiser Alm (2000 m.n.m.) neďaleko Bolzana. V tejto sezóne je to v poradí už šieste vysokohorské sústredenie. Naším cieľom bolo vyladiť formu a aklimatizovať sa na vysokohorské prostredie, v akom budeme súťažiť na olympiáde na tratiach v Pragelate asi 100 km od Turína.

 

K dispozícii sme tu mali 44 kilometrov upravených tratí. Okrem slovenského družstva sa tu pripravoval aj český, americký, nórsky, švédsky a nemecký tím, takže na tratiach som sa často stretával so svojimi súpermi. Nechýbal tu ani momentálny líder Svetového pohára Tobias Angerer.

Tréningy v takejto nadmorskej výške sú veľmi náročné, preto som si od začiatku dával pozor, aby som to neprepískol. Moje tréningy boli zamerané na itenzitu, objem kilometrov išiel rapídne dole. Počasie nám prialo. Skoro každý deň bolo krásne slnečno, takže trénovanie v takomto počasí bolo veľmi príjemné. Prípravu sa mi podarilo zvládnuť bez väčších problémov, čo je dobré a mám z toho dobrý pocit. Vo štvrtok 2. februára sa presúvam do 200 kilometrov vzdialeného švajčiarskeho strediska Davos, kde ma v nedeľu čakajú preteky Svetového pohára na 15 kilometrov klasicky. Aj keď táto disciplína nie je mojou najsilnejšou, verím, že dobre zvládnutá príprava v Seiser Alm sa premietne do dobrého výsledku už v Davose. Potešilo by ma, keby som nadviazal na dobrý výsledok z posledných pretekov Svetového pohára v Oberstdorfe, kde, ako ste si mohli prečítať aj v mojom predchádzajúcom článku, som skončil v skiatlone na slušnom 13. mieste. Držte mi palce!

Martin