Peter Bartoň mojim osobným trénerom

Po odchode môjho trénera Ivana Hudáča som trénoval takmer dva mesiace sám a zároveň som hľadal nového trénera. Nebolo to jednoduché, pretože nový tréner musel zodpovedať nielen mojim, ale aj klubovým a zväzovým kritériám. Mojou podmienkou, ktoré tréner musel mať, boli schopnosti: jazykové, organizačné, servisné ( starať sa o mazanie stúpacej plochy na lyžiach ) a neposlednom rade mať kvalitné vedomosti ohľadom tréningu. Nakoniec sa nám podarilo zladiť názory s klubom a zväzom a výsledkom bol Peter Bartoň, ktorý po mesačnom zvažovaní prijal ponuku osobného a zároveň reprezentačného trénera. Peter pôsobil 4 roky v Amerike ako asistent trénera na tamojších univerzitách ( 2 roky- Aljaška a 2 roky Salt Lake City ) takže jeho trénerske skúsenosti boli pre mňa zaujímavé. Prišiel do styku aj s najlepšími americkými pretekármi. Tento bývalý bežec na lyžiach robil v súčasnosti zimný triatlon ( beh, horský bicykel, bežky ), kde získal tento rok pozoruhodné výsledky: 6. miesto na majstrovstvách sveta a 4.miesto na majstrovstvách Európy.

Od 1.7. už fungujeme spolu a 23.7. sa chystáme na prvé vysokohorské sústredenie do Bulharska na Belmeken. Zatiaľ moja spokojnosť je, takže verím že sa naša spolupráca premietne do kvalitných výsledkov a moje výborné výsledky z minulosti ešte vylepším.