Letnú prípravu som úspešne ukončil na Belmekene

Tento rok som sa rozhodol zavŕšiť letnú prípravu výškovým sústredením v Bulharskom stredisku Belmeken, ktoré sa nachádza vo výške 2000 metrov nad morom. Sústredenie som absolvoval už s mojim novým trénerom Petrom Bartoňom a tradične s mojimi kolegami Ivanom Bátorym a Michalom Malákom. Do nášho tímu pribudol aj biatlonista Pavol Hurajt, ktorý sa rozhodol s nami absolvovať celú letnú prípravu. Počasie nám prialo a za tri týždne pobytu sme ani jeden deň nezmokli, takže tréningový plán sa mi podarilo splniť na 100% a potrénovať k mojej spokojnosti. Čo sa týka tréningu zmena tento rok nastala v silovom tréningu, ktorý mi pripravil môj tréner na základe svojich skúsenosti z Ameriky , význam tejto zmeny by mal smerovať k zlepšeniu finišu v závere pretekov, kde som mal rezervy.

 

Taktiež tento rok bude novinkou Tur de ski ( osem pretekov počas desať dní ), ktorej súčasťou budú dva šprinty, takže verím že aj vďaka dobrej silovej príprave sa zlepším v tejto lyžiarskej disciplíne, ktorá bude zaratávaná do celkového poradia. Túto sezónu ( od 1.mája ) na rozdiel minulej som nemal žiadne zdravotné problémy a moja príprava prebiehala plynulejšie, čo sa prejavilo aj na mojej výkonnosti. Moje merané intenzívne tréningy som absolvoval veľmi dobre a najlepšie zlepšenie som zaznamenal v kopcovitých intervalových tréningoch. V júnovom funkčnom teste na bežiacom páse sa mi taktiež darilo a okrem vyrovnania môjho rýchlostného rekordu som dosiahol 86,0 V02max.( jeden z najdôležitejších vytrvalostných parametrov ) čo ma taktiež teší.

Teraz po ťažkých štyroch mesiacoch ma čaká od 16.-26. 8. oddych pri mori, kde by som mal nabrať nove sily pred ďalším náročným trojmesačným blokom pred sezónou, ktorý naštartujem prípravou na Štrbskom Plese a následne 9. septembra už začnem so špeciálnou prípravou na snehu na rakúskom ľadovci Dachstein.

Martin