Už sa pripravujem za polárnym kruhom

Po náročnej letnej príprave som si nakrátko oddýchol pri mori v Turecku, aby som potom na rakúskom ľadovci Dachstein 9. septembra začal so špeciálnou prípravou na snehu. Na ľadovci som absolvoval prípravu dvakrát po dva týždne s týždennou prestávkou v Tatrách. Som rád, že môžem spokojne skonštatovať, že príprava dopadla dobre a podarilo sa mi dobre potrénovať. Mal som však menšie problémy so zubom, pre ktoré som sa musel na štyri dni vrátiť domov a potom cestovať späť na ľadovec.

 

Momentálne sa pripravujem v severofínskom stredisku Muonio asi 200 kilometrov za polárnym kruhom, kde pobudnem až do prvých pretekov Svetového pohára, ktoré ma čakajú 18. novembra vo švédskom Gällivare. Tam je na programe 15 km voľnou technikou. V Muoniu sme našli pripravený štvorkilometrový okruh s technickým snehom, na ktorý už napadlo asi 10 cm prírodného snehu. Podmienky na lyžovanie sú teda celkom dobré, aj keď by som privítal profilovo náročnejší okruh. Teploty sa tu pohybujú od -4 °C do -18 °C.

V sobotu 4. novembra absolvujem v rámci tréningu medzinárodné FIS-ové preteky na 10 km klasickou technikou, ktoré budú mojou prvou previerkou pred blížiacim sa začiatkom novej sezóny.

Martin