Vo Švédsku končím tohtoročnú sezónu

Po návrate z majstrovstiev sveta v japonskom Sappore som sa doma zdržal len jeden deň a už sme cestovali na záverečné preteky Svetového pohára do Škandinávie. Takže doma som si to príliš neužil. Akurát som si stihol vybaliť veci, oprať a opäť sa zbaliť.

 

Majstrovstvá sveta.

Na majstrovstvá sveta som tento rok necestoval v takej forme ako v predchádzajúcich rokoch, no napriek tomu si myslím, že v skiatlone a na klasickej päťdesiatke to bolo celkom fajn a so svojím výkonom som bol spokojný.

Hlavne v záverečnom maratóne, ktorý sa bežal na ťažkom vodnatom snehu, sa mi darilo a šiestym miestom som zaznamenal doteraz svoj druhý najlepší výsledok na majstrovstvách sveta, ktoré boli už mojimi šiestymi v kariére. Samozrejme, že sa so šiestym miestom neuspokojujem a stále ostáva mojím cieľom zlepšiť štvrté miesto z MS 2005 v nemeckom Obersdorfe.

Teraz ma do konca sezóny ešte čakajú dvoje preteky. V sobotu v hlavnom meste Nórska Oslo slávna 50-ka, ktorá sa beží vo veľmi náročnom profile, čo mi však vyhovuje a potom o týždeň vo švédskom Falune posledné preteky tejto sezóny, moja obľúbená disciplína - skiatlon.

Momentálne trénujem na tratiach v blízkosti nórskej metropoly Oslo. Po prvý raz v histórii sa podľa nových pravidiel budú môcť počas pretekov dvakrát vo vyhradených boxoch vymeniť lyže za iné. Sám som zvedavý, ako to všetko dopadne. Sneh je tu momentálne mokrý a meteorológovia predpovedajú aj na víkend teplé počasie, takže výmena lyží bude pre mnohých pretekárov vítaná. Verím, že sa mi tu bude dariť a nadviažem na výkon z päťdesiatky z japonského Sappora.

Držte mi palce.

Martin