A mám po sezóne

Vo švédskom Falune som v predposlednú marcovú sobotu absolvoval posledné preteky tohtoročného seriálu Svetového pohára. V skiatlone som ešte potreboval zabojovať a získať čím viac bodov, aby som sa udržal v tzv. červenej skupine najlepších tridsiatich pretekárov, v ktorej som po majstrovstvách sveta v japonskom Sappore figuroval na 23. mieste. Do tohto hodnotenia sa v tomto roku počítalo posledných 17 pretekov z dlhých behov, vrátane dvoch najlepších výsledkov z Tour de Ski a majstrovstiev sveta. Pretekári, ktorí sa do nej dostanú, majú hradenú časť nákladov na pobyt a dopravu počas pretekov Svetového pohára v nasledujúcej sezóne.

Do týchto pretekov som išiel s vysokým cieľom - skončiť minimálne do 10. miesta. Nevyšlo mi to celkom podľa predstáv. Konečné štrnáste miesto síce nebolo zlé, ale čakal som určite viac, pretože trate vo Falune mi mimoriadne sedia. Vlani som tam totiž v rovnakej disciplíne skončil šiesty a predvlani som dokonca stál na stupni víťazov a vybojoval cenný bronz. Za 14. miesto som do celkovej klasifikácie získal 18 bodov, čím som si upevnil pozíciu v červenej skupine a ziskom 164 bodov som skončil na 25. priečke.

O týždeň neskôr, v sobotu 31. marca, som absolvoval slovenské preteky - beh do vrchu na Žiarsku chatu a pre túto sezónu som bežky takmer definitívne zavesil na klinec. To slovíčko "takmer" tam nechávam preto, lebo ešte pár tréningov predsa len absolvujem.

Na preteky na Žiarsku chatu v Západných Tatrách chodievam každoročne uzavrieť bežeckú sezónu. Môžem sa pochváliť, že som v nich zvíťazil a bolo to pre mňa už jedenáste víťazstvo, z toho desiate v rade, na tomto peknom horskom behu.