Letnú prípravu som začal v spolupráci s Ivanom Hudáčom

Po vlaňajšej sezóne som mal od spokojnosti dosť ďaleko, pretože mi nevyšla podľa mojich predstáv. Aj preto som začal opäť spolupracovať so svojím bývalým trénerom Ivanom Hudáčom, ktorý bol mojím osobným trénerom v rokoch 2002 - 2006.

 Ivan Hudáč pred rokom odišiel do Slovinska trénovať slovinskú pretekárku Petru Majdič a hneď v prvej sezóne vzájomnej spolupráce s ňou získal striebornú medailu na februárových majstrovstvách sveta v japonskom Sappore. Tento rok bude mať hlavné trénerské slovo v skladbe mojich tréningov. Absolvujem všetky sústredenia so slovinským tímom, kde mojím sparingpartnerom bude najlepší slovinský bežec na lyžiach Neic Brodar. Naša vzájomná spolupráca by mala smerovať k spoločným lepším výsledkom. Ja by som sa chcel viacej zlepšiť v rýchlosti a Neic hlavne po vytrvalostnej stránke.

Počas zimy mi bude slovinský tím pomáhať aj s komplexným servisom lyží. Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože po uplynulej sezóne sa nám na Slovensku rozpadol náš servisný tím, ktorý s nami pracoval a získal nemalé skúsenosti.

So slovenskými kolegami (Ivan Bátory, Michal Malák ) som naďalej v kontakte a počas tréningov v Tatrách naďalej spolu trénujeme a so slovenským reprezentačným trénerom Petrom Bartoňom i naďalej spolupracujem. Od júla všetci spolu absolvujeme sústredenia až do prvých pretekov svetového pohára v spolupráci so slovinským tímom.

Momentálne končím vysokohorské sústredenie v slovinskej Rogli. Zatiaľ to všetko ide bez väčších problémov. Po týždňovej pauze na Slovensku prídem sem opäť - tentoraz na 3 týždne.

Martin