Davos tento rok vynechávam

Sezóna sa už definitívne a naplno rozbehla. Tomu predchádzala moja tvrdá príprava, jej veľkú časť a hlavne záver som absolvoval v slovinskej Rogle. Prvou previerkou mojej pripravenosti boli FIS-ové preteky v nórskom Beitostölene. V tvrdej konkurencii predovšetkým domácich bežcov týždeň pred ostrým začiatkom kolotoča pretekov Svetového pohára som na 15 km voľnou technikou skončil piaty, na druhý deň na 10 km klasicky som obsadil 9. miesto. Neboli to zlé výsledky, ale po týchto prípravných pretekoch som sa dostal do nečakanej krízy. Prišla na mňa únava a už ani na tréningoch sa mi nedarilo podľa predstáv. Odrazom toho boli dva iba priemerné výsledky v prvých pretekoch Svetového pohára. Najskôr opäť v Beitostölene na skejtovej pätnástke to bolo 29. miesto a o týždeň neskôr vo fínskom Kuusame 36. miesto na 15 km klasickou technikou.

 

So svojím trénerom Ivanom Hudáčom sme sa teda dohodli, že najbližšie preteky Svetového pohára v Davose nepôjdem a radšej urobím kvalitnú osemdňovú miniprípravu na Štrbskom Plese. V Davose sa beží 15 km klasicky, čo je všeobecne moja najslabšia disciplína, takže aj tak by som tam nemal veľké šance.

Ak všetko pôjde podľa predstáv, mal by som sa objaviť 15. decembra na Svetovom pohári v ruskom Rybinsku, kde je na programe moja obľúbená disciplína - 30 km s hromadným štartom.

Martin