Príprava na snehu v plnom prúde

Aj tento rok som opäť nadviazal na spoluprácu s Ivanom Hudáčom, ktorý je trénerom slovinskej reprezentácie v behu na lyžiach a mojím osobným trénerom už šiesty rok. Dohodli sme sa, že opäť absolvujem prípravu spolu so Slovincami. Tí mi, rovnako ako vlani, zabezpečia servis počas pretekov Svetového pohára a majstrovstiev sveta, ktoré budú v nasledujúcej sezóne v Liberci.

 

Po minulej sezóne som si dal v apríli mesačnú pauzu, počas nej som absolvoval laserovú operáciu očí, ktorou mi MUDr. Škrovinová v I. Žilinskom očnom centre odstránila dioptrie oboch očí ( z -3,5 dioptrie). Potom som absolvoval 10-dňové regeneračno-rehabilitačné sústredenie v Trenčianskych Tepliciach.

Od začiatku mája som postupne začal s letnou všeobecnou prípravou, v ktorej je hlavne zaradený beh, bicykel, kolieskové lyže a fitnes. Počas letnej prípravy som úspešne absolvoval dva sústredenia v slovinskej Rogli a v nemeckom Ruhpoldingu.

Momentálne som na druhom z radu troch sústredení na rakúskom ľadovci Dachstein, kde som už začal so špeciálnou prípravou na snehu. Zatiaľ som s tým, ako to ide, veľmi spokojný.

Martin   [ 30.09.2008 ]